Půjčka na barák nebo byt

Rozhodujete se nad tím, zda je lepší koupit si byt nebo dům? Půjčka na barák na jeho financování postačí, ale je potřeba zvážit všechna pro a proti který vám život na vesnici přinese.

Půjčka na barák a stěhování

Rozhodli jste se, že je lepší pro vás žít v domě? Půjčka na barák vám jeho nákup umožní. Počítejte však s tím, že každý rok budete hradit nemalou daň z nemovitosti, jsou zde i značné náklady na vytápění, zejména pokud jde o starší dům, který doposud nebyl nijak rekonstruován a zateplen. Půjčka na nemovitost je vyřízena za pár dní oproti klasické hypotéce.

Život na vesnici vám přinese hned několik změn. Často si rodina musí pořídit druhé auto, kvůli špatné dostupnosti je třeba odvážet děti do školy i do školky, příjdete o soukromí, které v paneláku máte. Rovněž je vhodné před koupí zjistit všechny informace o dopravní dostupnosti, o nejbližším školním zařízení i lékaři. V bytě nemusíte řešit starosti s čím topit, jak se dostat do školy či do práce, pokud zaspíte nebo je zasněžená silnice. Byt nemusíte zateplovat a když ano, zpravidla se to řeší s úvěrem pro bytové družstvo.

Co vás čeká v domě:

  • opravy, které si hradíte sami
  • náklady na topení
  • vlastní zahrada
  • vlastní dům dle představ

Vlastní dům na splátky

Ne každý má možnost koupit si vlastní dům za hotové peníze a tak se nabízí půjčka na barák, která pomůže zejména pokud selže hypotéka. Aby jste měli v budoucnu co nejnižší náklady, je potřeba využít například nebankovní půjčky se zástavou, dům zateplit, ideálně vyměnit okna. Poté si je možné požádat o státní dotaci. Bydlení v domě se vám bude líbit, zejména pro neomezené možnosti výletu do přírody, vlastní zahrady či terasy se zahradním krbem.